Image
Yükleniyor
Müzik Dersleri

Müzik Dersleri

Müzik, insanlığın ortak dili. Skolart, bu evrensel dili öğrenmeniz ve geliştirmeniz için hem enstrüman dersleri hem de ses eğitimleriyle yanınızda.Akademik alanda deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde her yaştan öğrenci için piyano, keman, gitar, bateri, yan flüt, çello ve şan eğitimlerimizle müzik yolculuğunuza eşlik ediyoruz.

MEB onaylı sertifikanın yanında, LCM (London Collage Of Music) ve ABRSM (Royal Academy Of Music) eğitim programları ile öğrencilerimiz ulusal meslek eğitim diplomasıyla beraber uluslararası geçerliliğe sahip LCM ve ABRSM sertifikası almaya da hak kazanıyor.

*LCM
London College of Music (LCM), İngiltere’de bulunan bir müzik okuludur. LCM, yüzyılı aşkın bir süredir İngiltere'de ve dünyanın birçok yerinde çeşitli seviyeler için sınavlar düzenlemektedir.
Dünyada 250 den fazla LCM merkezi vardır. Alınan eğitimin sonunda başarılı olan katılımcıların aldığı sertifika tüm dünyada geçerli kabul edilir.
London College of Music sertifikası, QFQUAL (Sertifika ve Diplomalar Uluslararası Akreditasyon Kurumu) tarafından denklik kabulü almıştır.
LCM Sertifika Programı, 8 seviyeli bir sınav sistemidir. Sertifika almak isteyen öğrencimiz, alanında uzman eğitmenlerimizin  yönlendirmeleri ile  istediği seviyeden sınava girebilir. Sekizinci seviyeyi başarıyla tamamlayan öğrenci, London College of Music (LCM) sertifikası almaya hak kazanır ve dünyaca geçerli olan müzik lisesi mezunu olarak kabul edilir.
*ABRSM (Associated Board of Royal Schools of Music)
Amatör ve profesyonel her yaştan müzisyenin girebildiği Abrsm sınavları, dünyadaki en büyük müzik sınav sistemidir ve dünya çapındaki müzik eğitimi standartlarının oluşturulması, aynı zamanda geliştirilmesinde büyük rol oynar.
Teorik ve pratik olarak yapılan sınavlar sekiz aşamalıdır. Tüm sınavlar hazırlık aşaması ile başlar ve zorluk derecesi artarak 8. seviyeye kadar devam eder. Eğitmenlerimiz adayın yeterliliğine göre sınava hangi seviyeden gireceğini belirler. Sekizinci aşamanın sonunda yer alan sınavla öğrencimiz uluslararası geçerliliğe sahip ABRSM diplomasının sahibi olarak yurt dışındaki üniversitelerde burs kazanabilme ya da yorumculuk ve müzik eğitmenliği gibi profesyonel meslek edinme şansını elde etmektedirler.
 

 

 

Bize Ulaşın
Merkez mahallesi Selimiye caddesi Aktürk Rapsodi Evleri No:2A8 Çekmeköy / İstanbul
0533 663 67 86 bilgi@skolartakademi.com