Image
Yükleniyor
Bale Eğitimi

Bale Eğitimi

Skolart’ın dünya çapında geçerli Vaganova Sertifika Programı’na göre uzman eğitmenlerce uygulanan klasik bale müfredatı, bedeninizi sanatla buluşturmaya hazır..

Vücut koordinasyonu, beden farkındalığı, fiziksel ve sanatsal gelişim göz önünde bulundurularak yaşlara göre ayrılan sınıflar, her yaştan çocuk, genç ve yetişkin öğrenciyi ağırlayacak.

  • Baby Bale
  • Hazırlık
  • Teknik
  • Yetişkin Bale

Müfredatımızın yanı sıra Vaganova Sertifika Programı sayesinde, Skolart Akademi’den mezun olan öğrencilerimiz hem Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalarıyla hem de Vaganova’nın uluslararası geçerliliği olan sertifikasıyla bale eğitmenliği yapabilirler.

 


*VAGANOVA
Profesyonel bale sistemi olan Vaganova Sistemi, 04- 18 yaş arası her öğrencinin seviyesinin belirlenmesi ve belgelenmesini sağlayacak biçimde uyarlanmıştır. ... Bu sınavda başarılı olan bale öğrencisi, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü Derece (Grade) Başarı Belgesini almaya hak kazanır.

*BABY BALE
Baby Bale Kursu, 3 – 4 yaş grubu çocuklarımız için baleye ön hazırlık olan ve özel olarak geliştirilen eğitim programıdır. Programın temel amacı çocuklarımıza erken yaştan itibaren baleyi ve dansı sevdirmek ve onları profesyonel bale eğitimine hazırlamaktır. Minik öğrencilerimiz baby bale ile takım çalışmasını öğrenirken duruş bozukluklarını düzeltecek, esneklik ve hareket kabiliyeti kazanacaklar.
*HAZIRLIK
Baby bale kurslarını tamamlayan öğrencilerimizin klasik Bale eğitimlerine başlamadan önceki adımdır. Öğrenciler doğum yıllarına göre Hazırlık 1 ve Hazırlık 2 olarak sınıflara ayrılırlar.
*TEKNİK
Öğrencilerimiz 6 yaşından itibaren, baledeki seviyeleri ve fiziksel yeterlilikleri belirlenerek kendilerine uygun teknik sınıfa yerleştirilirler. Eğitim yaklaşık 8 sene devam eder. Bu eğitim sürecini tamamlayan öğrencilerimiz profesyonel bale dansçısı olacak ve alacakları Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bale diploması ile eğitmen olma hakkı kazanacaklar.
*YETİŞKİN BALE
Bu kursumuzda yaş sınırlandırması bulunmamaktadır. Kendisini geliştirmek, duruş bozukluklarını düzeltmek, esneklik kazanmak ya da ertelediği hayallerinin peşinden gitmek isteyen herkes katılabilir. Müfredatında çocuk balesindeki zor hareketler yerine esneklik ve gevşemeyi sağlayan, postürü düzelten hareketler yer alır. 
 

Bize Ulaşın
Merkez mahallesi Selimiye caddesi Aktürk Rapsodi Evleri No:2A8 Çekmeköy / İstanbul
0533 663 67 86 bilgi@skolartakademi.com